• Link został skopiowany

Niefortunne pytania, wzburzone emocje i zamiana miejsc. Najzabawniejsze momenty i wpadki w "Milionerach"

Teleturniej "Milionerzy" jest emitowany na antenie TVN-u od wielu lat. Program bazuje na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" i przyjął się także w innych krajach na świecie. Chociaż przed twórcami teleturnieju stoi trudne zadanie, polegające na układaniu i wcześniejszej weryfikacji pytań, nie raz zdarzyło się, że podczas gry doszło do mniej lub bardziej zabawnych wpadek. Poniżej prezentujemy ich zestawienie.
ONS ONS ONS

Nieoczekiwana zamiana miejsc

W niemieckiej wersji "Milionerów" uczestniczka Heike Schulz zaraz po wygranych eliminacjach pomyliła się i...zasiadła na fotelu prowadzącego. Kobieta z początku nie zdawała sobie sprawy z tego, że popełniła błąd. Dopiero po chwili dotarło do niej, że znajduje się nie tam, gdzie powinna, jednak prowadzący poprosił ją, aby to ona poprowadziła grę. Heike Schulz z pomocą producentów programu przez kilka minut zadawała pytania prowadzącemu. Ostatecznie zamienili się miejscami, by rozpocząć właściwą grę.

Justyna Michalska Justyna Michalska screen Player.pl

Dzwon czy zegar?

Uczestniczka Justyna usłyszała pytanie o następującej treści - "Trzydziestego pierwszego dnia, którego miesiąca 1859 r. po raz pierwszy zabrzmiał dzwon na londyńskiej wieży Big Ben?" Do wyboru miała: kwiecień, maj, wrzesień i listopad. Po chwili namysłu postawiła na kwiecień. Internauci zwrócili jednak uwagę na to, że żadna z powyższych odpowiedzi nie była prawidłowa. Zegar owszem ruszył w maju 1859 r., ale dzwon, czyli Big Ben po raz pierwszy zabił dopiero 11 lipca tego samego roku.

milionerzy.tvn.pl milionerzy.tvn.pl milionerzy.tvn.pl

Niefortunnie sformułowane pytanie

W historii programu zdarzyło się kilkukrotnie, że uczestnik odpadł za sprawą nieprawidłowo sformułowanego pytania, a następnie został przywrócony do gry. Tak było między innymi w przypadku gracza, który na pytanie o autora obrazu "Śniadanie na trawie" odpowiedział  Claude Monet. Chodziło jednak o Édouarda Maneta, francuskiego malarza, prekursora impresjonizmu. Zawodnik został przywrócony do gry, gdy okazało się, że Claude Monet także namalował obraz o tym samym tytule, jednak był on mniej znany. 

milionerzy.tvn.pl milionerzy.tvn.pl milionerzy.tvn.pl

Kiedy emocje wezmą górę

Podczas gry na wizji graczom towarzyszą ogromne emocje. Chociaż uczestnicy z reguły starają się trzymać nerwy na wodzy, zdarza się jednak, że kompletnie stracą nad nimi panowanie. Tak było między innymi w przypadku zawodnika, któremu podczas gry niefortunnie wymsknęło się z ust bluźnierstwo. Po udzieleniu błędnej odpowiedzi na pytanie "Trzy z czterech nazw odnoszą się do tego samego oceanu. Która go nie dotyczy?" - uczestnik zareagował, mówiąc "O k***a". 

player.pl/programy-online player.pl/programy-online player.pl/programy-online

Pytanie, które nie do końca spodobało się telewidzom

Oprócz zabawnych, trudnych i banalnych pytań, w historii programu pojawiły się też takie, które przez telewidzów zostały uznane za obcesowe. Było tak między innymi w przypadku pytania o następującej treści - "Piotr Najsztub w momencie potrącenia staruszki na pasach miał...". Do wyboru były cztery warianty: A: ważne prawo jazdy, B: polisę OC, C: przegląd techniczny auta oraz D: pracę. 

player.pl/programy-online player.pl/programy-online player.pl/programy-online

Powrót do gry

Zdarzyło się też, że uczestnik odpadł przy pierwszym pytaniu, wskazując, że kajzerka posiada "cztery" nacięcia, podczas gdy jest ich "pięć". Zawodnik przegrał też proces sądowy, jednak ówczesna konstrukcja regulaminu pozwoliła mu wrócić do gry. Ostatecznie swoją walkę o milion zakończył, gdy pomylił się przy pytaniu za 1000 złotych. 

player.pl/playerplus/programy-online player.pl/playerplus/programy-online player.pl/playerplus/programy-online

Błędne odpowiedzi

Internauci dywagowali również wokół pytania dotyczącego prezydentów i ich filmowych ról. Jego treść była następująca - "Który z wymienionych nie wystąpił w filmie fabularnym przed prezydenturą?". Uczestniczka mogła wybierać spośród czterech odpowiedzi: A: Donald Trump, B: Ronald Regan, C: Lech Kaczyński oraz D: Vaclav Havel. Zawodniczka zaznaczyła odpowiedź C. Chodziło jednak o wariant D: Vaclav Havel. Po kilku dniach stwierdzono, że żadna z odpowiedzi nie była właściwa. 

Więcej o: