"Silni i sprawni: Starcie stu" to reality show, które można oglądać na Netfliksie. Setka imponująco wysportowanych zawodników rywalizuje ze sobą w wymagającym turnieju sprawnościowym. Nagrodą w starciu jest trofeum oraz pieniądze.
Zyskujący na popularności program wyprodukowano w Korei Południowej, a jego twórcą jest Jang Ho-gi. Wśród zawodników walczących o nagrodę zobaczymy na ekranie między innymi uwielbianą przez widzów Kim Chun Ri. Profil na Instagramie kulturystki śledzi już przeszło 100 tysięcy osób.
35-latka ma imponujące grono fanów, które wspiera ją w ciężkiej pracy w dążeniu do wymarzonej sylwetki i sprawności. Kim nie wpasowuje się jednak wyglądem w dzisiejsze standardy piękna. W jednym z wywiadów kulturystka opowiedziała, że wielokrotnie zdarzyło się jej słuchać wyzwisk i drwin z ciała.
Musiałam znosić różne złośliwe komentarze. Ludzie dzielili moje ciało na części jak rybę, a potem omawiali każdą z części ciała. Zadawałam sobie pytanie: "Co zrobiłam źle?". Jako kulturystka dawałam z siebie wszystko przez 20 lat, uprawiając sporty, które uwielbiam. Nie masz o czym gadać? Pewnie, zrób zbliżenie na fragment mojego ciała i publicznie o nim dyskutuj - opowiada o trudnych chwilach 35-latka.
Niestety to niejedyne przykre doświadczenia, jakie ma za sobą Kim. Sportowczyni wspomina w wywiadzie o molestowaniu.
Byłam molestowana seksualnie. Znajomy zadzwonił do mnie, żeby opowiedzieć mi o postach sprzed lat, które znalazł w sieci. Opublikowali moje zdjęcia, powiększyli pewne jego fragmenty i pozwolili sobie na komentarze, które przekroczyły moje granice. Czułam się molestowana seksualnie. Byłam nieszczęśliwa i zszokowana ogromem upokorzenia, jakie mi zafundowano. Wyobraź sobie, że takie osoby mogą molestować w sieci twoją matkę lub córkę - dodaje rozgoryczona.
35-latka zaznacza, że nie zostawi tak tej sprawy, ma w planach przejść do działań prawnych. Kim podkreśla, że posiada kopie wszystkich komentarzy i wpisów na swój temat, które wykorzysta w walce o bezpieczną przestrzeń w sieci. Chciałaby, żeby w internecie było jak najmniej osób, które okrutnymi słowami krzywdzą innych.
Przemoc seksualna to każdy niechciany kontakt seksualny. Z danych UNICEF wynika, że na całym świecie tego rodzaju przemocy doświadczyło około 15 milionów nastolatek między 15. a 19. rokiem życia, ale tylko 1 procent nastolatek zwraca się z prośbą o pomoc do profesjonalisty. Badania wskazują, że u 80 proc. ofiar gwałtu rozwija się zespół stresu pourazowego (PTSD).
Jeżeli jesteś ofiarą przemocy seksualnej, pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc np. do Poradni Telefonicznej "Niebieska Linia" - 22 668 70 00 (7 dni w tygodniu, w godzinach 8-20) lub na całodobowy telefon interwencyjny Centrum Praw Kobiet - 600 070 717.